Strona główna » Blog » Z jakich gatunków metali wykonuje się profile przemysłowe?
rury

Z jakich gatunków metali wykonuje się profile przemysłowe?

Stal jest niewątpliwie jednym z częściej wykorzystywanych materiałów w wielu gałęziach przemysłu. Z uwagi na to, że jest stosowana w wielu różnych branżach, na przykład w gastronomii, motoryzacji czy medycynie, musi być odpowiednio dopasowana do konkretnych potrzeb. Z tego powodu na rynku dostępnych jest wiele gatunków metali, które charakteryzują się różnymi parametrami. W dzisiejszym wpisie skupimy się na profilach przemysłowych. Jakie gatunki metali są stosowane do ich produkcji?

Dlaczego aluminium najlepiej sprawdza się do produkcji profili przemysłowych?

Na początek warto krótko zdefiniować profile przemysłowe. Otóż nazywamy nimi elementy konstrukcyjne, które są długie w porównaniu do wymiarów stałego przekroju poprzecznego. Z uwagi na ich trwałość mają naprawdę szerokie zastosowanie, na przykład. Są wykorzystywane na przykład jako elementy nośne, stelaże i ramy konstrukcyjne. Do ich produkcji najczęściej wykorzystywane jest aluminium, do którego nierzadko są dodawane inne pierwiastki, które mają służyć jako dodatki stopowe. Dzięki zastosowaniu takich materiałów można tworzyć profile otwarte lub zamknięte o różnych przekrojach w zależności od potrzeb.

Czym się wyróżniają i do czego służą profile przemysłowe?

Połączenie aluminium z innymi pierwiastkami sprawia, że profile przemysłowe wyróżniają się lekkością, przy czym jednocześnie są twarde i wytrzymałe oraz podatne na obróbkę. Z tego powodu ich zastosowanie jest naprawdę szerokie. Można je wykorzystywać niemal w każdej dziedzinie gospodarki.

Mowa tutaj przede wszystkim o budownictwie i przemyśle. Jednak oprócz tego świetnie sprawdzą się też na przykład w branży reklamowej jako szkielety konstrukcji systemów oświetleniowych czy ekspozytorów. Warto też wspomnieć o tym, że wyróżniają się dobrą szczelnością, są odporne na korozję i działanie skrajnych temperatur, w związku z czym mogą być wykorzystywane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów, a ich trwałość sprawia, że można z nich bezpiecznie korzystać przez naprawdę długi czas.

Scroll to Top