Strona główna » Blog » Specyfika i zastosowanie profili aluminiowych
profile aluminiowe zastosowanie

Specyfika i zastosowanie profili aluminiowych

Profile aluminiowe znajdują obecnie bardzo szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu, głównie budownictwie. Jest to grupa różnorodnych produktów, wykorzystywanych w wielu typach konstrukcji.

Krótka charakterystyka profili aluminiowych

Profile aluminiowe występują w wielu kształtach i rozmiarach, co zależy przede wszystkim od specyfiki ich późniejszego zastosowania. Używane są w konstrukcjach o różnych wielkościach i ciężarze, a także wykonanych z różnych materiałów, nie tylko ze stali.

Z uwagi na kształt, profile mogą być podzielona na takie rodzaje jak m.in. płaskowniki, ceowniki, kątowniki, teowniki itd. Dostępne są również w postaci rur kwadratowych, prostokątnych i okrągłych. Warto jednak dodać, że profile aluminiowe mogą być wyprodukowane w innych kształtach i formach, co najczęściej ma miejsce w przypadku nietypowych realizacji.

Przykładowe zastosowanie profili aluminiowych

Jak już zostało wspomniane, profile aluminiowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Wynika to przede wszystkim z ich licznych właściwości. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że aluminium jest surowcem bardzo lekkim, a jednocześnie niezwykle solidnym i wytrzymałym. Dzięki temu z jego zastosowaniem można produkować profile bardzo lekkie, a jednocześnie niezwykle trwałe i odporne na różnorodne czynniki zewnętrzne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Aluminium jest też surowcem doskonale nadającym się do obróbki. Dzięki temu profile aluminiowe mogą być dowolnie docinane i łączone poprzez spawanie.

W większości przypadków profile aluminiowe wykorzystywane są jako rama konstrukcji wypełniona innym materiałem. Stosowane są m.in. w oknach, kabinach prysznicowych, ścianach działowych, przegrodach, regałach meblowych, roletach, bramach. Występują również jako podstawowy budulec różnorodnych stelaży.

Profile aluminiowe są powszechnie dostępne w atrakcyjnych cenach. Bez problemu zakupimy profile w różnych kształtach i rozmiarach, ale możliwe jest również wykonanie tych elementów na specjalne zamówienie adekwatnie do potrzeb realizowanej konstrukcji.

Scroll to Top