Strona główna » Blog » Jakie cechy posiada brąz aluminiowy BA1032?
metal brąz

Jakie cechy posiada brąz aluminiowy BA1032?

Brąz aluminiowy o oznaczeniu BA1032 ma szereg korzystnych cech sprawiających, że jego zastosowanie jest naprawdę bardzo szerokie. O jakie dokładnie cechy chodzi, a także w jakich branżach się on sprawdza? Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania szczegółów jeśli chodzi o ten materiał.

Jakie są cechy brązu aluminiowego BA1032?

Produkt ten ma wiele praktycznych cech i zalet. Jedną z głównych jest bardzo wysoka wytrzymałość na uszkodzenia i to również wtedy, gdy w środowisku panują wyższe wartości temperatur. Brąz BA1032 doskonale sprawdza się także jeśli chodzi o obróbkę mechaniczną i jest to kolejna istotna przyczyna przemawiająca za jego szerokim zastosowaniem. Warto wspomnieć dodatkowo o odporności na działanie zmiennych obciążeń. Sprawdza się więc w tych układach, w których są one częste. Przykładem będą m.in. silniki, w których natężenie sił zmienia się nieustannie.

Jakie jest zastosowanie brązu aluminiowego BA1032?

Wszystkie wymienione powyżej cechy sprawiają, że brąz aluminiowy ma bardzo wiele zastosowań i to w różnych branżach. Chodzi tu m.in. o przemysł chemiczny, lotniczy i komunikacyjny do produkcji części maszyn i statków, łożysk i wspomnianych już wcześniej silników. Będzie to także różnego rodzaju aparatura i elementy narażone na proces korodowania. Wynika to z faktu, że brąz aluminiowy BA1032 jest wysoce odporny właśnie na proces takiego niszczenia.

Gdzie można zakupić brąz aluminiowy BA1032?

Zastosowanie jest szerokie, przy czym konieczne jest znalezienie sprawdzonego dostawcy tego tworzywa. Jesteśmy jednym z nich, bowiem oferujemy brązy doskonale nadające się do obróbki plastycznej, w tym także wariant BA1032 o tak wielu cechach praktycznych.

Szukasz sprawdzonej i doświadczonej hurtowni metali? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź naszą ofertę oraz dowiedz się, czym dokładnie się zajmujemy. Nasza oferta jest niezwykle szeroka i obejmuje wiele różnych produktów, w tym także artykuły z aluminium, mosiądzu oraz miedzi. Zachęcamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej i poznać nasz cennik.

Scroll to Top