Blog firmy PW Zielonka

płaskowniki mosiężne

Gdzie znajdują użytek płaskowniki mosiężne?

Mosiądz to materiał, który od stuleci zdobi wnętrza i elewacje, jak również stanowi integralny element różnych gałęzi przemysłu. Wyjątkowe właściwości tego materiału znane są zarówno fachowcom, jak i miłośnikom dobrego stylu oraz jakości, a wykorzystanie płaskowników mosiężnych to tylko jeden z dowodów na potencjał tego niezwykłego surowca. 

płaskowniki z brązu

Do czego używa się płaskowników z brązu?

Płaskowniki z brązu to metalowe pręty, których cechą charakterystyczną jest to, że są prostokątne w przekroju. Poza tym wyróżnia je duża trwałość, odporność na zniszczenia i ścieranie oraz działanie różnych czynników takich jak wilgoć czy wysoka temperatura. Płaskowniki są dostępne na rynku w różnych rozmiarach, grubościach i długościach, dzięki czemu zyskują różnorodne zastosowania. Do czego wykorzystuje się je najczęściej?

mosiężne rury

Jaką rolę pełni mosiądz przy produkcji rur?

Mosiądz jest jednym z najczęściej stosowanych w przemyśle stopów metali. Wykorzystywany jest m.in. przy produkcji blach, prętów, taśm oraz płaskowników. Najszersze zastosowanie znajduje jednak przy produkcji rur wykorzystywanych w wielu różnych instalacjach. Czym charakteryzują się rury mosiężne i w jakich branżach są stosowane? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

miedź katodowa

Jaka miedź jest określana mianem katodowej?

Miedź występuje w różnych odmianach, przez co jest metalem o wszechstronnym zastosowaniu. Jednym z jej najpopularniejszych typów jest tzw. miedź katodowa. Określa się w ten sposób metal oznaczany symbolem M1E, który zawiera niemalże 100% czystego pierwiastka Cu. Oprócz wysokiej czystości miedź katodową, zwaną również miedzią elektrolityczną, wyróżniają też inne wyjątkowe właściwości. Sprawdź, o jakich mowa i dowiedz się, gdzie ten typ miedzi znajduje konkretne zastosowanie.

złączki z brązu

Co trzeba wiedzieć o brązie cynowym?

Stopy metali szeroko wykorzystuje się w przemyśle. Wśród tych, które cieszą się dużą popularnością i uniwersalnością zastosowań, można wymienić brąz cynowy. Brąz cynowy jest stopem miedzi i cyny. Ze względu na to, że w swoim składzie może zawierać domieszki innych metali, takich jak np. ołów, fosfor lub cynk, występuje w kilku odmianach. Jakie właściwości go wyróżniają? Gdzie najczęściej znajduje zastosowanie? O tym piszemy w dzisiejszym wpisie.

arkusze blachy

Do czego wykorzystywane są blachy aluminiowe?

Blachy aluminiowe wyróżnia duża uniwersalność. Ze względu na to, że aluminium jest materiałem łatwo poddającym się obróbce, można z nich wytwarzać wiele wyrobów o różnorodnych zastosowaniach. Metal jest odporny na korozję, dzięki czemu świetnie znosi działanie warunków atmosferycznych. W wyniku tego blachy sprawdzają się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Obecnie wykorzystuje się je niemal we wszystkich dziedzinach przemysłu.

Scroll to Top