zamknij x

Miedź – prawdziwie „męski” metal

miedź

Metale żelazne i nieżelazne, czyli tzw. metale kolorowe znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach produkcji. Wśród nich na szczególne uznanie zasługuje miedź – metal o prawdziwie męskim charakterze. Dlaczego? To efekt jej szczególnej popularności w elektryce, elektronice i hydraulice.

Czytaj więcej...

Przetwórstwo mosiądzu – historia, rodzaje i właściwości

metal nieżelazny mosiądz

Mosiądz to wyjątkowy metal nieżelazny, powstający w wyniku połączenia trzech składników – miedzi, rudy cynku i węgla. Dzięki tej kombinacji zyskuje właściwości wykorzystywane w wielu dziedzinach produkcji. Powstają z niego rury sanitarne oraz drobne przedmioty użytkowe.

 

Czytaj więcej...

Blachy aluminiowe w pokryciach dachowych

aluminiowe dachy

Budownictwo domów jedno- i wielorodzinnych to dziedzina, która od lat nieustannie się rozwija. To między innymi zasługa dostępności nowych materiałów, wśród których znaczące miejsce zajmują pokrycia dachowe z aluminium.

Czytaj więcej...

Aluminium – zastosowanie w konstrukcjach budowlanych

aluminium w konstrukcjach

Aluminium to wyjątkowy metal, który od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród producentów profili i prętów konstrukcyjnych. Jego liczne zalety sprawiają, że stanowi podstawę rozmaitych konstrukcji: od lekkich pawilonów, przez stelaże reklamowe, po wiaty i systemy witryn.

Czytaj więcej...